top of page
Loftowe przeszkenia, drzwi tradycyjne i pivot

Oknowent sp z o.o. jest firmą inżynieryjną, produkcyjną i konsultingową, zawsze służymy doradztwem technicznym w ramach realizowanych projektów. Nasi montażyści to doświadczeni, wysokiej klasy specjaliści, którzy działają szybko, starannie i zawsze zostawiają po sobie porządek. Połączenie naszych możliwości projektowych i produkcyjnych umożliwia realizację unikatowych konstrukcji ramowych o imponującej skali i różnorodności – niezależnie od tego czy są to duże obiekty sportowe, przemysłowe, kulturalne czy wnętrze Twojego mieszkania.

Specjalizujemy się w produkcji i montażu loftowych ścian ze stali i szkła a w nich drzwi zarówno tradycyjnych, przesuwnych jak i piwotowych.

Materiały wykorzystywane przez nas do produkcji występują w wielu wariantach dając projektantowi szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Zapewniamy wysoki poziom wykonania konstrukcji tworząc malowany proszkowo lub galwanizowany szkielet i umieszczając w nim hartowane szkło przezroczyste, mleczne barwione czy ornamentowe. Dzięki najwyższej jakości materiałom, precyzyjnemu i starannemu wykonaniu zapewniamy nie tylko estetykę, ale również bezpieczeństwo naszych wyrobów.

Oferujemy alternatywne rozwiązania dla Twojego mieszkania lub biura. Kombinacja szkła oraz metalu nada pomieszczeniu niebanalny charakter. 

IMG_20191209_182029.jpg
Drzwi Pivot 

 Drzwi w systemie Pivot znane są od dość dawna, jednakże dopiero teraz ze względu na rozwój techniki okiennej, zmiany w standardach projektowania oraz widoczny na polskich budowach powrót do zasad architektonicznego modernizmu zdają się być ciekawą alternatywą dla inwestorów, którzy cenią sobie indywidualność i niebanalne wzornictwo użytkowe. Istotą i odmiennością w drzwiach Pivot jest po pierwsze, zmiana rodzaju i położenia zawiasów, a co za tym idzie zasad ruchu skrzydła.

Zamiast klasycznego mocowania zawiasów do ram ościeżnic, zawieszenia bocznego i zawiasów czopowych, w drzwiach Pivot stosuje się całkowicie niewidoczne zawiasy o przesuniętej osi obrotu. Przesunięcie położenia i sposobu mocowania zawiasów przenosi środek ciężkości, a co za tym idzie zasadniczo zmienia także rozkład sił pochodzących od ciężaru konstrukcji skrzydła. W efekcie skrzydło aluminiowych drzwi TEAM AXIS może przyjąć maksymalny wymiar 2,5 m x 4,0 m, a jego ciężar może wynieść nawet 500 kg. W standardowych rozwiązaniach drzwi do budynków mieszkalnych, takie masy i wymiary są zupełnie nieosiągalne dla konstrukcji z jednym skrzydłem ruchomym.

62306e2d35ad395bfe7c44ea499e8cba (1).jpg
  • Facebook
  • Instagram

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 724 584 659

e-mail: biuro@prostalinia.eu 

adres: Gliwice ul Portowa 16B

bottom of page