top of page
Okna

Oferujemy wysokiej jakości okna aluminiowe, które doskonale współgrają zarówno z tradycyjną, jak i nowoczesną architekturą. Wszystkie stworzone przez nas okna wyróżniają się starannym wykończeniem oraz dbałością o szczegóły. Ponadto są energooszczędne, praktyczne, bezpieczne i atrakcyjne wizualnie. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły oraz sugestie ze strony klientów i chętnie realizujemy indywidualne zamówienia.

Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę aluminiową?

Profile w oknach aluminiowych są niezwykle wytrzymałe, co sprawia, że można z nich konstruować nawet bardzo duże przeszklenia. Imponujących rozmiarów szklane ściany doskonale wpisują się w nowoczesne budownictwo i minimalistyczną estetykę. Ponadto współczesne aluminiowe ramy wypełniane są materiałami termoizolacyjnymi, dzięki którym osiągają wyjątkowo korzystne parametry przenikania ciepła. Natomiast pielęgnacja stolarki aluminiowej jest prosta i nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy raz na kilka miesięcy wyczyścić ramy z kurzu, wodą ze środkiem myjącym (powinno się unikać octu oraz preparatów na bazie kwasów).

Oferowane przez nas okna są bezpieczne, funkcjonalne i zapewniają doskonałą izolację. Ponadto, zdajemy sobie sprawę z tego, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego oferujemy profile aluminiowe w różnych kolorach. Nieograniczona paleta barw sprawia, że klienci mogą precyzyjnie dopasować ramę okienną do fasady budynku oraz swojej wizji.

W naszej ofercie dostępne są różne płaszczyzny i kierunki otwierania okien, między innymi:

Okna rozwierane

Najpopularniejszy sposób otwierania okna, gwarantuje intensywną wymianę powietrza oraz doskonały kontakt z otoczeniem.

Okna uchylne

Kolejny bardzo często wybierany model, zalecany jest do mniejszych okien umieszczonych wyżej niż standardowe w celu doświetlenia pomieszczenia.

Rozwierno-uchylne

Tego typu okna posiadają dwie osie obrotu skrzydła – uchylanie, aby przewietrzyć pomieszczenie oraz rozwieranie, aby otworzyć okno. Tego rodzaju okna są niezwykle funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Stałe – nieotwierane

Tego rodzaju okna zazwyczaj wykorzystywane są w sklepach jako witryny. To ekonomicznie rozwiązanie często pojawia się także jako część zestawu okien balkonowych lub tarasowych.

Okno wychylne (brytyjskie, skandynawskie, casement)

Okno angielskie to klasyczny element stolarki okiennej stosowany na rynku brytyjskim oraz irlandzkim. Główne zalety tego typu okien to możliwość otwierania ich na zewnątrz, doskonała szczelność, oszczędność miejsca wewnątrz pomieszczenia (dzięki zagospodarowaniu np. wewnętrznego parapetu) oraz wiele możliwości otwierania – w zależności od potrzeb klienta istnieje możliwość zbudowania konstrukcji otwieranej dołem lub bokiem.

Okna obrotowe

Stanowią interesującą alternatywę dla klasyczny okien. Są bardzo popularne na rynku skandynawskim. Okna obrotowe często wykorzystywane są w domach i mieszkaniach o niewielkiej powierzchni. Tego typu konstrukcja doskonale sprawdza się w miejscach trudnodostępnych oraz przy dużych szerokościach skrzydeł.

Okna podawcze (kasowe)

Mogą być to okna przesuwne w płaszczyźnie poziomej (jedno okno stałe oraz jedno przesuwne które chowa się za drugim) lub pionowej (podnoszone do góry okno przesuwne chowające się za oknem stałym). Istnieje możliwość wyposażenia okna w siłownik który redukuje ilość potrzebnej siły do podniesienia okna.

Zapraszamy do kontaktu: tel: +48 791-111-708 tel: +48 794 416 141

e-mail: aluminium@oknowent.eu celem przygotowania bezpłatnej wyceny.

bottom of page